سونی به اولین خریداران پلی‌استیشن ۳ بدهکار است

اگر به یاد داشته باشید، کنسول پلی‌استیشن ۳ با این ویژگی راهی بازار شد که کاربران بتوانند روی آن سیستم عامل لینوکس یا هر سیستم عامل دیگری را نصب کنند؛ اما از زمان هک کنسول پلی‌استیشن ۳ در سال ۲۰۱۰، سونی این قابلیت را از روی کنسول خودش برداشت و همین موضوع باعث شد تا گروهی از کاربران از این شرکت شکایت کنند.

ps3-2(os-os.ir)

به‌تازگی دادگاه مربوط به این شکایت به پایان رسید و سونی باید به ۱۰ میلیون کاربری که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ پلی‌استیشن ۳ خریده‌اند، خسارت پرداخت کند. سونی در اسفند ماه سال ۸۹ با عرضه‌ی فریمور ۳٫۲۱ برای پلی‌استیشن ۳ قابلیت نصب سیستم عامل‌های دیگر را از روی این کنسول حذف کرد.

البته رای نهایی دادگاه هنوز اعلام نشده اما سونی و افراد شاکی بر سر اجرایی کردن آن به توافق رسیده‌اند و به نظر می‌رسد که سونی به افراد شاکی مبلغ ۵۵ دلار پرداخت خواهد کرد. حتی افرادی که به‌دلیل هک شدن کنسول پلی‌استیشن ۳ اطلاعات خودشان را از دست داده بودند هم مبلغ ۹ دلار دریافت خواهند کرد.

اگر دادگاه این رای را به شکل رسمی اعلام کند، سونی وظیفه پیدا می‌کند که خسارت گیمرها و افرادی که پلی‌استیشن ۳ را خریده بودند، بپردازد. به احتمال زیاد پس از اعلام رای دادگاه، شیوه‌ی پرداخت این جریمه هم اعلام خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *